Vítejte na oficiálních stránkách Fotbalového oddílu Tělovýchovné jednoty SEMANÍN, z.s.

Oddílu fotbalu vesnické sportovní organizace samostatné obce SEMANÍN

Česká republika (CZE), Pardubický kraj, okres Ústí nad Orlicí
Tradičně poslední červnovou sobotu uspořádal Fotbalový oddíl TJ Semanín již 13.ročník populárního turnaje v malé kopané Minifotbal Cup Semanín 2008.

Letošního ročníku se zúčastnilo 7 družstev a účastníci daleko překročili nejen hranici okresu, ale i kraje. V konkurenci termínově shodných akcí, jako byl bezkonkurenční Quanto Cup ve Svitavách, či podobný turnaj ve Sloupnici a další letní turnaje v jiných místech okresu, je to pro pořadatele příjemné zjištění, že semanínský „domácky laděný“ Minifotbal Cup má své jasné a tradiční místo v kalendáři sportovních akcí po skončení ligových fotbalových soutěží.

V krásném letním počasí na dobře připraveném fotbalovém terénu se jednotlivá družstva utkala systémem jedno-kolově každý s každým, takže každý bodík stejně jako každý gól byl důležitý pro určení konečného pořadí.

Nejúspěšnějším celkem dne a vítězem 13.ročníku se stalo družstvo pod názvem HVĚZDY. Soubor složený z hráčů z Letohradu, Lanškrouna, Třebovic a Semanína (M.Pěnička, Šponar, Švec, Síbrt, J.Kašpar, Peřina, Jiroušek, Mikyska, Kovanda, T. Herynek a K.Peřina) si po zásluze odvezl cenu za 1.místo, kterým je rovněž tradičně soudek skvělého piva Gambrinus.

Na 2.místě skončil tým domácích – Fotbal Semanín, tentokrát bez dřívějších ligových opor z kdysi úspěšného družstva sálového fotbalu. Do posledního utkání však celek bojoval o vítězství.

3.místo vybojoval další z papírových favoritů a nováček turnaje - tým Výběr ČR. Toto družstvo dal dohromady a do Semanína přivezl brankář domácího fotbalového týmu L.Stříteský a vedle známých tváří z okresních trávníků se v něm objevili hráči z Prahy a Kladna a Pardubic.

Na nepopulárním „bramborovém“ 4.místě skončil v turnaji další tradiční účastník pod názvem KEŇA. Ambiciózní mladíci, jejichž družstvo tvořili hráči z ligového dorostu Pardubic, divizního Ústí a přeboru z Č.Třebové, začali po vlažnějším úvodu finišovat příliš pozdě.

5.místo obsadil - FC Mikuleč. Sympatický celek ze svitavského okresu se turnaje zúčastnil podruhé a po loňských zkušenostech výsledkově stoupl. Přesto je znát, že se jedná o hráče z nižších fotbalových soutěží či amatéry, kteří se podobnými akcemi baví a za to jim díky.

Na 6.místě skončil celek s příznačným názvem – Přišli tak tak. Soubor utvořený převážně z amatérských místních zdrojů se skutečně dal dohromady na poslední chvíli, ale po celý průběh dne „čeřil vodu“ a měl v místě značný divácký ohlas.

Konečné 7.místo si ze Semanína odvezl tým – Amatéři Žamberk. Družstvo možná doplatilo na úzký hráčský kádr, když celý turnaj odehrálo pouze v 6 lidech a zdálo se, že v závěru docházely síly.

Další vydařený ročník MFC v Semaníně spolehlivě odřídila pouze dvojice kvalifikovaných sudích - p.Jelínek a p.Bouz z Č.Třebové, kteří se dají rovněž počítat k tradičním účastníkům a stejně jako za předešlé ročníky jim patří poděkování. Poděkování patří i pořadatelům, pro které zůstává i nadále hlavní motivací do dalších ročníků spokojenost a zájem účastníků. Takže poslední červnovou sobotu v roce 2009 snad zase ahoj!

Kompletní výsledky (v pořadí):

1.HVĚZDY: Fotbal Semanín 1:1, Výběr ČR 4:0, Keňa 6:0, FC Mikuleč 2:0, Přišli tak tak 8:1, Amatéři Žamberk 9:0

2.FOTBAL SEMANÍN: Výběr ČR 2:1, Keňa 1:4, FC Mikuleč 9:1, Přišli tak tak 9:0, Amatéři Žamberk 4:0

3.VÝBĚR ČR: Keňa 2:0, FC Mikuleč 1:0, Přišli tak tak 4:0, Amatéři Žamberk 8:1

4. KEŇA: FC Mikuleč 1:2, Přišli tak tak 3:3, Amatéři Žamberk 4:0

5.FC MIKULEČ: Přišli tak tak 1:3, Amatéři Žamberk 2:0

6.PŘIŠLI TAK TAK: Amatéři Žamberk 2:2